Od 1. února 2011 spouští ČSOB novou kampaň, která se zaměřuje na zajištěné fondy. Tváří kampaně se stane Jakub Vágner, známý rybář, dobrodruh a držitel rekordů v chytání největších sladkovodních ryb. Kampaň využívá celé spektrum mediálních kanálů a jde v linii autentických výpovědí lidí, kteří se zabývají netradičními aktivitami.

„Cílem této komunikace je překonat obavu lidí spravovat své finance jiným než standardním způsobem, jakým je odkládání úspor na spořicí a běžné účty. Poukazuje na možnost investic do zajištěných fondů, které kombinují ochranu a vyšší potenciál výnosu než například klasické spoření,“ řekl Pavel Kratochvíl, manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Prostřednictvím příběhu Jakuba Vágnera, který cestuje za rybami a dobrodružstvím téměř do všech koutů světa, klientům banka sděluje, že pokud chtějí získat něco navíc, musí udělat krok dál. Měli by zkusit zhodnocovat peníze nejen na spořicích účtech, ale vyzkoušet například zajištěné fondy s potenciálem zajímavějších zhodnocení. „Jakub Vágner chytá sladkovodní giganty a v mnoha z nich drží světový rekord ve velikosti ryby. Zajímavým úlovkem z finanční oblasti by nejen pro něj mohly být zase naše zajištěné fondy,“ doplňuje Tomáš Brych, ředitel marketingové komunikace ČSOB.

Kampaň bude probíhat v širokém spektru mediálních kanálů, nebude chybět televize, klasická inzerce, venkovní reklama včetně netradičních forem provedení. Kampaň bude samozřejmě k vidění i na pobočkách a na internetu. Na její přípravě se podílela reklamní agentura Kaspen/Jung v. Matt.

Vizuál kampaně s Jakubem Wágnerem - zajištěné fondy Zajištěné fondy jsou jednou z nejzajímavějších forem investování. Narozdíl od běžných vkladových produktů lze navíc u zajištěných fondů za podmínek stanovených právními předpisy využít osvobození od 15% srážkové daně. Plusové body zajištěné fondy získávají i tím, že při splatnosti ochraňují původní výši vložených prostředků. Stav investice lze kdykoli kontrolovat prostřednictvím internetu, přičemž aktuální výši částky lze ze zajištěných fondů kdykoli během několika dnů vybrat.