Řekneme si kdo všechno poskytuje půjčky v Česku. V článku najdete přehledný přehled.

Půjčky jsou oblíbené

Ano v dnešní době jsou půjčky opravdu hodně oblíbené. Lidé se prostě naučily žít takovým způsobem, že žijí na dluh. Nebo spíše byly donuceni, protože většina lidí se nechala velmi lehce zmanipulovat. Níže si řekneme jaké typy společností u nás poskytují různé půjčky a úvěry.

Banky

Banky poskytují svoje půjčky již hodně dlouho. U bank máte záruku, že půjčka bude solildní. A opravdu tomu tak je. Účelová půjčka bude mít nižší úrok než neúčelová půjčka na cokoliv. Mezi největší banky v ČR patří Česká spořitelna, Komerční banka, Ge Money, mBank, Fio Bank, Air Bank, ČSOB atd. Dokonce existuje i bankovní půjčky pro důchodce určená pro seniory.

Kampeličky

Kampeličky nesou svoje pěkné jméno podle Františka Kampelíka, což byl zakladatel první kampeličky v České republice. Kampeličky můžete znát také pod názvem družstevní záložna. Poskytují také různé půjčky a úvěry. Vždy máte přesně daný splátkový kalendář. Uvnitř článku splátkový kalendář vzor se můžete podívat, jak takový splátkový kalendář vypadá.

Nebankovní společnosti a soukromý sektor

Pak jsou tady nebankovní společnosti. Tady jsou už ty půjčky méně výhodné. Ale zase se často nemusí ukazovat příjmy. Pak existují také soukromí investoři, kteří vystavují na webech svoje inzeráty typu soukromý investor, který opravdu půjčí atd. Tyto půjčky jsou ještě horší než nebankovní půjčky.