Kreditky jsou poskytovány různými finančními institucemi. Představíme si je.

Kreditka neboli karta na dluh

Kreditka funguje vlatně jako karta na dluh. U kreditky máte sjednaný určitý finanční limit, kam až můžete jít do mínusu. Pak kupujete v obchodech zboží jako na dluh. Kreditka se tedy dá označit jako karta na dluh. Naopak kreditkou se nevyplatí vybírat z bankomatu, protože pak neplatí bezúročné období.

Bankovní kreditky

Banky z bankovního sektoru nabízejí nejvýhodnější kreditní karty. Taková nejvýhodnější kreditní karta má nejlepší podmínky. Dostatečně dlouhé bezúročné období a pak také i potom slušné úroky. To nabízejí banky. Některé banky vám dnes dokážou udělat kartu i doslova na počkání.

Nebankovní kreditky

Banky jsou v dnešní době hospodářské krizi docela přísné na to, komu kreditku opravdu poskytnou a komu jí neposkytnou. Už to není tak, že kreditku dají úplně každému. Je třeba nebýt v registru dlužníků a také ukázat, že vaše příjmy jsou solidní. Pokud to nesplňujete, tak bankovní kreditku nezískáte. Pak ještě zbývají nebankovní kreditky, které nabízejí i kreditky bez registru . Taková kreditní karta bez registru je tedy poskytnuta bez prověření registru dlužníků.

Z kreditkou je umět zacházet

Když budete s kreditkou správně zacházet, tak si budete vlastně peníze půjčovat úplně zdarma. Je třeba vždy splatit peníez včas, ještě v bezúročném období, aby nezačly naskakovat velké úroky. Pokud to nejste schopni dodržovat, tak je nejvyšší čas ke zrušení kreditní karty. Kreditka je jen pro ty, kteří jí umí výhodně používat. Ale na čem by pak finanční insituce vydělávaly, že?