Každý rozumný člověk by si určtiě měl spořit peníze na horší časy. Ale kde však nejlépe spořit? To si řekneme právě teď.

Spoření financí na horší časy

Úspory nám slouží k tomu, aby jsme je mohly případně použít v případě horších časů. Ať už je to třeba dlouhodobá nemoc, ztráta stálého zaměstání, vyhoření domu nebo jiné situace, kdy potřebujeme našetřené peníze. Aneb zima se zeptá, co jsi dělal v létě.

Způsoby a druhy spoření

Je jasné, že každý člověk chce co nejvýhodnější spoření. Proto existují různé typy spoření. Jen některá spoření jsou však opravdu výhodná a dokážou vám efektivně zhodnocovat vámi vložené peníze. Níže si představíme jednotilvé druhy spoření.

Spořící účty na spoření

Spořící účty to už je v Česku taková stálice. Spořící účty jsou ideální na základní spoření. Spořící účet vám velmi dobře poslouží jako základna spoření. Výhoda je v tom, že je možné peníze kdykoliv vybrat, naopak nevýhoda je v tom, že se může roční úrok kdykoliv změnit. Uvnitř článku spořící účty srovnání 2014 se můžete podívat, kdo aktuálně nabízí nej spořící účty.

Stavební spoření

Když už jste si prohlédly spořící účty srovnání 2014, tak se můžeme podívat na další možnosti. Další možností je určitě stavební spoření. Stavebko je dobré v tom, že je tam roční úrok okolo dvou procent (to dnes nemají ani spořící účty) a navíc tam je statní podpora ve výši až 2000 Kč ročně, musíte si na stavebko ročně poslat 20 000 Kč a pak získáte právě tuto sumu. Takže stavebko se stále vyplatí.