Dozvíte co to vlastně ty registry dlužníků jsou a jak fungují. Řekneme si jak se můžete z těchto registru dlužníků dostat.

K čemu jsou registry dlužníků ?

Registry dlužníků by měly banky a nebankovní společnosti chráni před případnými problémovými klienty, kteří by si vzaly jejich půjčky a pak by jí řádně nesplácely. Finanční instituce dnes chtějí půjčovat bezproblémovým klientům, proto také vznikly registry dlužníků. Velmi často mají registry dlužníků jak poztivní tak také negativní část registru dlužníků. V dnešní době neexistuje žádný registr dlužníků online zdarma, kam by jste se mohly dívat online zdarma.

Jak nahlédnout do registru dlužníků ?

Jednou jsme si v článku registr dlužníků nahlížení rozebíraly jakým způsobem můžete nahlédnout do registru dlužníků. Pokud chcete náhlednout do nějakého registru dlužníků, tak musíte požádat správce tohoto registru dlužníků o tzv. výpis z registru dlužníků. Tam se dovzíte pak veškeré potřebné informace, které potřebujete vědět.

SOLUS registr dlužníků

SOLUS registr dlužníků využívají v Česku hlavně nebankovní společnosti. Jsou tam však zapojení i třeba mobilní operátoři a další firmy, kterí potřebují nějakým způsobem prověřit bonitu klienta. Banky využívají svůj registr dlužníků, které nese název registr dlužníků CBC, ale velmi často se také označuje jako bankovní registr dlužníků.