Máte nějaké volné peníze? Tak to byla určitě škoda, aby vaše úspory zahálely. Řekneme si jednotlivé tipy jak rozmnožovat volné peníze v dnešní době v České republice.

Peníze musíme rozmnožovat

Pokud by jsme svoje peníze nějak nerozmnožovaly, tak by je nám pomalu požírala inflace. A inflace je dnes docela velká, takže o to více důležité je peníze rozmnožovat a zhodnocovat. Určtiě by jsme neměly nechat finance zahálet na klasickém běžném bankovním účtu, kde je většinou roční úrok okolo nuly.

Stavebko

První možností je stavbko, zvláště pokud máte ještě starou smlouvu o stavebním spoření. Sice to není možnost jak zbohatnout, ale může tak svoje peníze zajímavé zhodnotit. Stále se totiž vyplácí státní podpora. Když vy jako klient vložíte ročně na stavebko 20 000 Kč, tak dostanete od od státu roční podporu ve výši 2000 Kč.

Spořáky

Poslední dobou šly úrokové sazby na spořících účtech pěkně dolů. Ale spořící účty stále platí jako taková základka pro vaše spoření. Jako základna je vhodná protože, můžete peníze kdykoliv vybrat a převést je jinam. Třeba tam kde bude lepší zhodnocení. Uvnitř článku spořící účty srovnání 2013 aktuálně se můžete podívat na aktuální zhodnocení spořících účtů.

Termíňáky

Dále tady jsou termínované vklady. Banky poslední dobou nenabízejí moc výhodné termínované vklady. Výhodné termínované vklady najdete spíše u družstevních záložen. Termínovaný vklad se může fixovat na 1 rok, 2 roky nebo dokonce až na 3 nebo 5 let. Uvnitř článku termínovaný vklad nejvyšší úrok se můžete podívat, které finanční společnosti aktuálně nabízejí nejvýhodnější termínované vklady.