Pokud máte našetřené peníze, tak by bylo určitě škoda nechat je zahálet na běžném bankovním účtu. V článku si řekneme jak nejlépe zhodnotit našetřené peníze a hlavně si přestavíme jednotlivé možnosti.

20 tisíc ročně na stavební spoření

Pokud máte již založené stavební spoření, tak se vyplatí využít státní podpory. Na stavební spoření se vyplatí poslat ročně maximálně 20 000 Kč ročně a získáte od státu podporu ve výši 2000 Kč. Což je také maximální podpora u stavebka. U stavební spoření je pak dále také úrok 2 procenta, což je na dnešní dobu docela dobré.

Spořící účty

Spořící účty jsou hodně dobrým prostředkem pro zhodnocování našetřených peněz. U spořáku je výhoda v tom, že peníze tam prostě nejsou vázané a to znamená, že můžete ze spořícíh účtu převést peníze kdykoliv někam jinam. Na webu spořící účty srovnání 2013 se můžete podívat, které spořící účty nabízejí aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu.

Termínované vklady

Část peněz je také dobré poslat na nějaký dobrý termínovaný vklad. U termínovaného vkladu je třeba počítat s tím, že peníze tam jsou po určitou dobu vázané na nejdou vybrat. Většinou se jedná o 2 roky nebo 3 roky. Termínované vklady mají nejvýhodnější družstevní záložny. Uvnitř článku termínované vklady srovnání 2013 si můžete najít ty nejvýhodnější termínované vklady.

Nezapomeňte část peněz investovat

Hodně lidí se bojí investovat, ale to je podle mě chyba. Část peněz je potřeba prostě investovat. Díky investicím pak může vaše finance zhodnotí o hodně více než pouhým spořením. Doporučuji pročíst článek kam investovat peníze, kde jsou uvedené tipy na jednotlivé investice.