Článek se zaměřen na to, jak to bude vypadat s databázemi a seznamy dlužníků v roce 2014. Problémy se zápisem v registru dlužníků má totiž stále více Čechů.

Databáze a seznamy dlužníků

Různé databáze dlužníků využívají různé společnosti, které poskytují půjčky. Ať už to jsou banky, družstevní záložny, nebankovní společnosti. Databáze dlužníků však využívají i poskytovatelé internetového připojení a poskytovatelé mobilních tarifů. Používají je zejména z toho důvodu, aby se co nejvíce efektivně chránily před případnými problémovými klienty.

Registr dlužníků online zdarma přes internet zatím neexistuje

Zatím bohužel neexistuje žádný registr dlužníků online zdarma, kam by jste se mohly podívat onliine přes internet a hned pohodlně zjistit, jestli jste nebo nejste zapsaní v registru dlužníků. Pokud se chce dozvědět jestli je zapsaný v nějakém registru dlužníků, tak musí ten konkrétní registr dlužníků požádat o výpis z registru dlužníků.

Registr dlužníků nahlížení

Ptáte se tedy jak nahlédnout do registru dlužníků? Blíže jsme to popisovaly v článku registr dlužníků nahlížení, kdy popisujeme jak si máte u registru dlužníků zažádat o správný výpis z registru dlužníků. Většinou vám přijde po několika týdnech v dopise.

Existuje více seznamů dlužníků

Stále existuje v Česku docela velká skupina obyvatel, kteří si myslí, že v Česku existuje pouze jeden jediný seznam dlužníků. To však není žádná pravda, takových registrů dlužníků tady máme hned několik. Je tedy třeba vědět do jakého registru dlužníků jste byly vlastně zapsaní. Nejvíce používaný je SOLUS registr dlužníků a bankovní registr dlužníků CBCB.