Hypoteční banky mají někdy pro poskytnutí hypotéky na klienty různé požadavky. Vyjmenujeme si tyto jednotlivé požadavky na klienty.

Vedení běžného bankovního účtu

Některé hypoteční banky vyžadují aby jste u stejné banky měly po dobu hypotéky sjednaný i běžný bankovní účet. Často to mají takto velké banky, které mají běžné účty, u kterých se platí hodně bankovních poplatků. Takže za dobu hypotéky se mohou tyto bankovní poplatky pěkně nasčítat.

Sjednání životního pojištění

Některé hypotenčí banky u hypotečního úvěru požadují aby jste si sjednaly životní pojištění. A pak se provede vinkulace pojistného plnění ve prospěch banky. Případně plnění z životního poijištění by šlo tedy bance. Banky si takto lépe zajišťení svojí hypotéky.

Odhad nemovitosti

Mezi další podmínky pro získání hypotéky patří, že si necháte udělat odhad vámi kupované nemovitosti. Je třeba také myslet na to, že to nemůže být jen ledajaký odhace. Často je třeba oslovit smluvního odhadce hypoteční banky. Odhady ceny nemovitostí jsou pak často o dost nižší, než normálně.

Potvrzení o výši příjmů

K dalším povinnostem při jak získat hypotéku, je sehnat si z práce potvzení o výši vašich měsíčních příjmů. V práci vám vydají potvzení o tom, jak vysoké či nízké jsou vaše měsíční příjmy. Hypoteční banka pak z toho bude vycházet při schvalování žádosti o hypotéku.