Ideální hypotéku České spořitelny si mohou klienti i nadále pořídit s atraktivní úrokovou sazbou začínající na 3,59 %. Česká spořitelna drží hypoteční sazby na rekordně nízkých hodnotách již osmý měsíc, od srpna 2010. Banka rovněž reaguje na zájem klientů a prodlužuje platnost nabídky služby Mimořádné splátky zdarma do konce letošního března. Tu si mohou klienti sjednat jako volitelnou službu k Ideální hypotéce České spořitelny a ušetřit tak za celou dobu splatnosti hypotéky až 55 639 Kč v porovnání s tím, kdyby za službu platili. Nabídku Česká spořitelna představila v lednu letošního roku a za dva měsíce jejího trvání se zájem o zřízení služby z řad klientů zvýšil o 30 %.

„V současné době nevidíme na trhu prostor pro snižovaní úrokových sazeb na hypotečních úvěrech, spíš letos čekáme jejich postupný nárůst,“ řekla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. „Protože ale roste zájem klientů o nákup nemovitostí, rozhodli jsme se prodloužit o jeden měsíc nabídku s rekordně nízkou sazbou. Jelikož v příštím roce očekáváme sjednocení DPH v souvislosti s důchodovou reformou, a tento krok se může negativně projevit na cenách výstavby a oprav bytů, chceme proto nyní podpořit aktuální silnou poptávku „, dodala Veronika Jančová.

Ideální hypotéku České spořitelny banka poskytuje bez poplatku za vyřízení. K té si mohou klienti vybrat volitelnou službu Mimořádné splátky zdarma, která platí po celou dobu splatnosti hypotéky, tedy až po dobu 30 let, a nepojí se s ní ani žádné zvýšení úrokové sazby. S touto službou mohou klienti k poslednímu dni kteréhokoli měsíce zaplatit mimořádnou splátku úvěru bez předchozího písemného souhlasu banky, aniž by zaplatili poplatek za předčasné splacení.

První mimořádnou splátku pak klienti mohou uhradit po zaplacení minimálně dvanácti pravidelných anuitních splátek od sjednání služby, každou další mimořádnou splátku pak po uhrazení dvanácti pravidelných anuitních splátek od zaplacení předchozí mimořádné splátky. Maximální výše všech mimořádných splátek v jednom období platnosti pevné úrokové sazby je 25 % částky úvěru pro fixaci úrokové sazby kratší než 10 let, 50 % částky úvěru pro fixaci úrokové sazby 10 let a více, avšak kratší než 15 let, a 75 % částky úvěru pro fixaci úrokové sazby 15 let a více. Akční nabídka služby Mimořádné splátky zdarma se nevztahuje na Ideální hypotéku České spořitelny s úrokovým zvýhodněním, u které má klient možnost snížení zůstatku hypotéky o 20 % každých 5 let bez poplatků.